Studenti z DELTY zopakovali dvojnásobný triumf v soutěži programování MŠMT

20. 4. 2015

V krajském kole soutěže v programování vyhlašované MŠMT naši studenti zopakovali dvojnásobný triumf z loňského roku a zvítězili v obou kategoriích (programování i webové aplikace). V celostátním kole skončil Josef Gajdůšek na 6. místě.

V krajském kole soutěže v programování vyhlašované MŠMT studenti pardubické soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA zopakovali dvojnásobný triumf z loňského roku a zvítězili v obou kategoriích (programování i webové aplikace).

Kategorie programování - mládež

V této kategorii zopakoval své loňské vítězství Josef Gajdůšek z 2.B, který opět zvítězil rozdílem několika tříd nad "zbytkem světa". Do plného počtu mu chyběly pouze dva body - dosáhl 58 bodů  - což bylo víc než součet bodů stříbrného a bronzového soutěžícího. Vypadá to, že tady se konkurence ještě jen tak neobjeví.

Velmi dobrého umístění však dosáhl také Adam Beňo ze 4.B, který skončil celkově 4.

Kategorie webové aplikace

Po loňském vítězství Michala Fikejse zvítězil letos jeho o rok mladší spolužák Jan Tužil ze 3.B.

Velké naděje do příštích let vkládáme také do Dana Krejčího z 1.B, který ač teprve v prvním ročníku, dokázal postoupit do krajského kola z 6. místa v kole okresním.

Pepa Gajdůšek i Honza Tužil postupují do ústředního kola v Jánských lázních. Budeme jim držet palce.

Letos v krajském kole DELTA opět vévodila. Její studenti zvítězili v obou kategoriích: Josef Gajdůšek zopakoval prvenství z loňského roku v kategorii Programovací jazyky a Jan Tužil na prvním místě v kategorii Webové aplikace nahradil Michala Fikejse.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy