Stáže z Londýna, aneb „Milý deníčku...“

25. 9. 2018

15 studentů informatiky se vypravilo na měsíc do Londýna na stáže v místních IT firmách. Přečtěte si vyprávění Míry Vargy, jednoho ze stážistů.

Stáže z Londýna,
aneb „Milý deníčku...“

Nevím, jak jste na tom kdo s angličtinou. Já bídně. Když jsem byl poprvé v londýnském metru a snažil se chytat každé slovo z amplionu, abych náhodou nepřejel, slyšel jsem pořád tuto větu: „Mind the gap between the train and the platform.“ Pořád jsem si říkal, jakej "Gep"? Vždyť ten nikde na tý mapce nebyl!!! (Pro ty, kteří jsou na tom z angličtinou stejně dobře jako já, překládám: „Pozor na mezeru mezi vlakem a nástupištěm“.) Věřte mi, že to ti Angličani dokáží tak zamumlat, že chytáte akorát to „Gep“. Náramně se tím baví a všichni cizinci jsou z toho na prášky.

Podle volby obrázku Míry Vargy, jej tato věta také oslovila. A jelikož na něj na měsíčních praxích v Londýně padla nostalgická nálada, začal si psát deníček.

Milý deníčku ...

Sedíme v kancelářích jedné malé IT firmy v Ruislipu a děláme celkem hustý věci. Čas od času nasedneme do amerického školního autobusu a vyjedeme na jednu z místních Primary schools. Nejsme londýnská obdoba školního taxíku, jezdíme po základkách, ukazujeme dětem moderní technologie a inspirujeme je k tomu, že IT je a bude katalyzátorem budoucnosti. A tak si tady žijeme, v Londýně, pod střechou společnosti Commun-IT, učíme se anglicky a bavíme se při tom...

Můj den vypadá asi takto; nasednu na underground – konkrétně na Metropolitan Line, v případě, kdybyste chtěli skočit na letadlo a každé ráno jezdit se mnou –, dojedu na sedmou do místní Costa Coffee v Eastcote, kde už na mne barista řve od dveří: „Medium hot chocolate with creame on top?“ protože si tam posledních několik týdnů nedávám ráno nic jiného. Na to mu přikývnu a po tom, co dorazí Martin a dá si svoje obvyklé Latté, pokračujeme do firmy.

Commun-IT se zvenčí tváří jako jedno z dětí onoho boomu, kde všude vznikaly internetové kavárny. Nicméně, opravdový zákazník tam přijde jednou za dva dny s tím, že potřebuje jen něco okopírovat. I tak to tam celkem žije. Tvářemi téhle firmy jsou Casey (ten to tu má celé pod palcem a vozí nám pravý americký donuty, když na ně zrovna dostane chuť), Segun (hyperaktivní afroameričan s fantastickým smyslem pro humor a věčnou odpovědí na otázku, na čem je třeba pracovat), Shaka (takovej taťka nás všech), Sui Li (vietnamka, která je zas něco jako „mamka nás všech“) a Andreas (mladej kluk z Řecka, na kterého se musíte extrémně soustředit, abyste mu s jeho akcentem dobře rozuměli). Všichni pracují na jedné věci – komunikují s místními školami a domlouvají různé akce a after-school clubs, kde by mohli edukovat a šířit povědomí o informačních technologiích, o tom, co to je kódování a jak se jej naučit.

Co taky děláme, že jednou do týdne vezmeme celou firmu a jedeme do nějaké školy. Kouzlem celé této výjezdní akce je, že s námi jeden PRAVÝ AMERICKÝ ŽLUTÝ ŠKOLNÍ AUTOBUS, ve kterém vozíme s sebou všechny nejrůznější technologie, které pak ve školách dětem prvního stupně ukazujeme. Je úžasné, jak malé děti jsou fascinovány moderními technologiemi a jak je umí intuitivně využívat bez jakékoliv předešlé zkušenosti. Většinou to vypadá tak, že já se starám o roboty Sphero – což jsou robotci ze Star Wars, takže BB-8 a R2D2, které připojíte k iPadu a můžete je ovládat podobně jako autíčka na dálkové ovládání; a Martin se stará o virtuální realitu, kde si každé z dětí nakreslí ve VR malování své jméno. Souběžně s tím se v autobusu ukazuje metodologie 3D tisku a pouští se 3D videa. Děti to milují a při každé zpětné vazbě se ptají, kdy přijedeme zas. Klíčovou myšlenkou těchto „bus visits“, jak tomu tady všichni říkají, je ukázat dětem, čeho je programování schopno a dát jim dostatečné důvody, proč by se měly o tuto oblast zajímat anebo přemluvit rodiče, aby je přihlásili do after-school coding clubs, které tady relativně hojně vznikají.

Když zrovna nelítáme někde po školách pracujeme na webu Commun-IT, který jsme hnedka po našem příjezdu tvrdě odsoudili. Na štěstí byli rádi, že jsme si našli práci sami a nyní nechávají veškerou zodpovědnost a kvalitu výstupu na nás, čímž se zlepšujeme ve všem – angličtinou počínaje. A když zrovna netrávíme hodiny a nervy na tvorbě webových stránek, připravujeme nějaké prodejní materiály, grafiky a vizuály pro akce či prodejní balíčky, které chystají.

Takže se máme dobře...

...a do toho jsme v centru nejlepšího města na planetě, ou jé

Londýn je gigantické pulzující město. Dostat se z bodu A do bodu B sice trvá v průměru hodinu, ale vždycky máte kam jít.

Nakupování

Je tu jedna kuriozita. Londýn zavírá v devět. Takže pokud očekáváte, že si půjdete uprostřed noci na Oxford Street kupovat nový outfit, tohle město vás zklame. Na druhou stranu tady mají obchody značky, o kterých by se nám v Česku mohlo jen zdát. Cenově jsou ty věci vcelku srovnatelné, jen to hraje trošku do karet naší české psychiky – když vidíte kolu za £1 vs 30 Kč, utrácíte s větším úsměvem. Dost často se vám při nákupu potravin stane, že sáhnete po sugar-free produktu a pak toho doma s pláčem litujete, ale když se vám to děje každý druhý den, zvyknete si.

Kultura

Vlevo od Trafalgar Square, v prostředku Londýna, je část, která se jmenuje Covent Garden. Každý obyčejný turista se tam jde podívat jen kvůli nějakému Apple Marketu, kde lidé nabízí své domácí hrníčky a keramické vázy. Když už jste ale chvíli v Londýně, začnete tam chodit kvůli divadlům. V téhle části Londýna je divadlo vedle divadla. A ty každý večer uvádí muzikály světových kvalit – Mamma Mia, The Lion King, Jamie, Kinky Boots, 42nd Street,...

Mé první ochutnání West End scény, jak tomu po celém světě říkají, bylo v podobě 42nd Street, muzikálu o dělání muzikálu na Broadwayi a po druhé zase v podobně Kinky Boots, příběhu o budování největší továrny na výrobu bot pro transvestity.

Když budete chvíli hledat, zjistíte, že to jsou všechno muzikály, které pod taktovkou londýnských divadelních scén vyhrály nejrůznější ceny a ocenění.

Londýn je také úchvatný v tom, že někteří zdejší mají potřebu své umělecké duše vyjádřit na veřejnosti. Nepotřebují k tomu složité kostýmy ani divadelní scénu. A proto je běžné, že potkáte uprostřed Picadelly polonahého Brita, jak svou stand-up show baví dav a po chvíli, kdy se do něj zaposloucháte, ho taky začnete kompletně žrát i s navijákem.

Londýnská ZOO a akvária

Krom toho, že tady mají úžasná divadla a plno obchodů, jsou tu i památky. Těm se vyhýbám velkým obloukem, protože jsem je všechny viděl a fronty vás velmi lehce odradí. Je tady ale pár míst, které jsem prostě nemohl vynechat.

Začnu místní ZOO. Londýn ji má úžasnou. Rozkládá se v jednom rohu místního Regent Parku, což – pokud vám to něco řekne – tak je to ten obří park za Baker Street. Je to menší ZOO, ale mají tam , co chcete vidět. Garantuji vám, že při její návštěvě zažijete pár vu, a to konkrétně, když budete procházet pavilónem s hady – až po chvíli vám dojde, že vlastně tohle místo znáte díky Harry Potterovi a Kamenu mudrců, kde Harryho bratranec spadl do jednoho z terárií.

Pokud vás chytla zvířata v ZOO, další zastávka musí být místní akvária. Londýn se může chlubit asi jedněmi z největší akvárií v Evropě. Vše je systematicky rozdělené, a krom toho, že se můžete vyfotit s býložravými žraloky, můžete procházet skleněným tunelem s rybičkami.

Výhledy z mrakodrapu Shard

„Skyscraper“, to slovo zní trošku hrozivě skoro stejně jako jeho v podstatě doslovný překlad „mrakodrap“. A když už toho za ten den máte plný kecky a chcete si zachovat nadhled, není lepší nápad než si zaplatit výlet do 70. patra The Shardu, který je, se svými 310 metry, nejvyšší budovou v západní Evropě a který vám za pouhých 24 liber nabízí celý Londýn na dlani.

Kouzlo Londýna se však schovává ve zdejších muzeích, kterým velmi rychle propadnete. Jsou totiž zdarma a skrývají v sobě vcelku zajímavé věci. Úplně běžně se vám stane, že se úplně zadarmo podíváte na Slunečnice od Vincenta anebo nějakou krajinku od Moneta.

A to je vše, milý deníčku. Jdu zas do centra – protože nám tu zbývá už jen pár dní, je třeba užívat, užívat a užívat.

Michal Havelka - vyhlášený „London Student of the Month“  za září 2018

Přeci jenom ještě něco na závěr: ADC College - firma, která v Londýně zprostředkovává, vybírá každý měsíc vždy nejlepšího stážistu. Za září se jim stal náš student Michal Havelka: https://www.adccollege.eu/adcblog/2018/10/10/london-student-of-the-month-michal-havelka

Miroslav Varga

Miroslav Varga
student

Fotogalerie z londýnských stáží

Michal Havelka - London Student of October 2018
Michal Havelka - London Student of October 2018
Mind the gap between the train and the platform...
Mind the gap between the train and the platform...
Míra & Martin (zkráceně M&M’s) před americkým školním autobusem – bohužel nemůžeme ukázat veselé obličeje dětí, jak si hrají s roboty a virtuální realitou. Přesně tak, kvůli GDPR
Míra & Martin (zkráceně M&M’s) před americkým školním autobusem – bohužel nemůžeme ukázat veselé obličeje dětí, jak si hrají s roboty a virtuální realitou. Přesně tak, kvůli GDPR
Londýnská ZOO. No tohle už jsem někde viděl. No jo, v jednom z terárií skončil přeci Dudley v Harry Potterovi!
Londýnská ZOO. No tohle už jsem někde viděl. No jo, v jednom z terárií skončil přeci Dudley v Harry Potterovi!
V Londýně potkáte pouliční umělce na každém rohu.
V Londýně potkáte pouliční umělce na každém rohu.
Londýn jako na dlani.
Londýn jako na dlani.
Pozor na sugar-free produkty. V Londýně zavírají obchody v devět.
Pozor na sugar-free produkty. V Londýně zavírají obchody v devět.
Londýnská akvária jsou jedny z nejhezčích v Evropě.
Londýnská akvária jsou jedny z nejhezčích v Evropě.
Pepíno v Yottabyte - v zadu v okénku se ukrývá vysmátý "Perníček".
Pepíno v Yottabyte - v zadu v okénku se ukrývá vysmátý "Perníček".

Prophiler

0 ms
25 ms
50 ms
75 ms
100 ms
125 ms
150 ms
175 ms
Name
Component
Duration
Memory
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.27 ms
0.002 MB
Duration
0.27 ms
Memory usage
0.002 MB
0
fe-domains
Phalcon\Mvc\Dispatcher::dispatchLoop
Dispatcher
42.56 ms
0.595 MB
Duration
42.56 ms
Memory usage
0.595 MB
Phalcon\Mvc\Dispatcher::executeRoute
Dispatcher
167.83 ms
0.883 MB
Duration
167.83 ms
Memory usage
0.883 MB
executed
Eshopera\Frontend\Controllers\IndexController::dynamicAction
controller
index
action
dynamic
params
    array(1) {
 [0]=>
 string(33) "staze-z-londyna-aneb-mily-denicku"
}
  
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
1.00 ms
0.002 MB
Duration
1.00 ms
Memory usage
0.002 MB
0
cs-route-staze-z-londyna-aneb-mily-denicku
Phalcon\Mvc\Dispatcher::executeRoute
Dispatcher
36.14 ms
0.578 MB
Duration
36.14 ms
Memory usage
0.578 MB
executed
Eshopera\Frontend\Controllers\BlogController::postAction
controller
blog
action
post
params
    array(1) {
 ["id"]=>
 string(2) "21"
}
  
Phalcon\Db\Adapter\Pdo\Mysql::query
Database
2.54 ms
0.076 MB
Duration
2.54 ms
Memory usage
0.076 MB
query
SELECT `Blog_PostsLang`.`id`, `Blog_PostsLang`.`lang`, `Blog_PostsLang`.`publish`, `Blog_PostsLang`.`name`, `Blog_PostsLang`.`nameB`, `Blog_PostsLang`.`heading`, `Blog_PostsLang`.`headingB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription`, `Blog_PostsLang`.`headingDescriptionB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6B`, `Blog_PostsLang`.`headingImages`, `Blog_PostsLang`.`headingImagesB`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachments`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachmentsB`, `Blog_PostsLang`.`headingVideo`, `Blog_PostsLang`.`headingVideoB`, `Blog_PostsLang`.`headingMap`, `Blog_PostsLang`.`headingMapB`, `Blog_PostsLang`.`headingForm`, `Blog_PostsLang`.`headingFormB`, `Blog_PostsLang`.`headingProducts`, `Blog_PostsLang`.`headingProductsB`, `Blog_PostsLang`.`annotation`, `Blog_PostsLang`.`annotationB`, `Blog_PostsLang`.`description`, `Blog_PostsLang`.`descriptionB`, `Blog_PostsLang`.`description2`, `Blog_PostsLang`.`description2B`, `Blog_PostsLang`.`description3`, `Blog_PostsLang`.`description3B`, `Blog_PostsLang`.`description4`, `Blog_PostsLang`.`description4B`, `Blog_PostsLang`.`description5`, `Blog_PostsLang`.`description5B`, `Blog_PostsLang`.`description6`, `Blog_PostsLang`.`description6B`, `Blog_PostsLang`.`descriptionMedia`, `Blog_PostsLang`.`description2Media`, `Blog_PostsLang`.`description3Media`, `Blog_PostsLang`.`description4Media`, `Blog_PostsLang`.`description5Media`, `Blog_PostsLang`.`description6Media`, `Blog_PostsLang`.`descriptionCss`, `Blog_PostsLang`.`description2Css`, `Blog_PostsLang`.`description3Css`, `Blog_PostsLang`.`description4Css`, `Blog_PostsLang`.`description5Css`, `Blog_PostsLang`.`description6Css`, `Blog_PostsLang`.`imagesFormat`, `Blog_PostsLang`.`video`, `Blog_PostsLang`.`map`, `Blog_PostsLang`.`title`, `Blog_PostsLang`.`metaDesc`, `Blog_PostsLang`.`metaKeywords`, `Blog_PostsLang`.`slug`, `Blog_PostsLang`.`formRecipient`, `Blog_PostsLang`.`formAnchor`, `Blog_PostsLang`.`formText`, `Blog_PostsLang`.`layout`, `Blog_PostsLang`.`template` FROM `Blog_PostsLang` WHERE `Blog_PostsLang`.`id` = :id AND `Blog_PostsLang`.`lang` = :lang LIMIT :APL0
params
    array(3) {
 ["id"]=>
 string(2) "21"
 ["lang"]=>
 string(2) "cs"
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
bindTypes
    array(1) {
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
database
delta_test
Phalcon\Db\Adapter\Pdo\Mysql::query
Database
1.26 ms
0.023 MB
Duration
1.26 ms
Memory usage
0.023 MB
query
SELECT `Blog_Posts`.`id`, `Blog_Posts`.`tsCreated`, `Blog_Posts`.`tsUpdated`, `Blog_Posts`.`authorsId`, `Blog_Posts`.`top`, `Blog_Posts`.`_trash`, `Blog_Posts`.`publishDate`, `Blog_Posts`.`publishFrom`, `Blog_Posts`.`publishTo`, `Blog_Posts`.`formsId` FROM `Blog_Posts` WHERE `Blog_Posts`.`id` = :APR0 LIMIT :APL0
params
    array(2) {
 ["APR0"]=>
 string(2) "21"
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
bindTypes
    array(1) {
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
database
delta_test
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
3.25 ms
0.109 MB
Duration
3.25 ms
Memory usage
0.109 MB
0
StaticPageConnect-blog-cs
1
          int(3600)
        
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
1.08 ms
0.128 MB
Duration
1.08 ms
Memory usage
0.128 MB
0
StaticPage-cs-
1
          int(3600)
        
Eshopera\Mvc\View::render: post.volt
View
121.41 ms
0.270 MB
Duration
121.41 ms
Memory usage
0.270 MB
view
/var/www/shared/skins/delta/views/blog/post.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: logo.volt
View
1.85 ms
0.085 MB
Duration
1.85 ms
Memory usage
0.085 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/logo.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.19 ms
0.003 MB
Duration
0.19 ms
Memory usage
0.003 MB
0
UIMenu-navi-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.26 ms
0.001 MB
Duration
0.26 ms
Memory usage
0.001 MB
0
fe-domains
Eshopera\Mvc\View::render: localization-mobile.volt
View
1.93 ms
0.001 MB
Duration
1.93 ms
Memory usage
0.001 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/localization-mobile.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.33 ms
0.008 MB
Duration
0.33 ms
Memory usage
0.008 MB
0
UIMenu-main-cs
Eshopera\Mvc\View::render: fulltext.volt
View
3.83 ms
0.000 MB
Duration
3.83 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/fulltext.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.29 ms
0.001 MB
Duration
0.29 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIBlogNewsticker-4cs
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.82 ms
0.002 MB
Duration
1.82 ms
Memory usage
0.002 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.30 ms
0.001 MB
Duration
0.30 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIMediaTopImage-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Mvc\View::render: h1.volt
View
1.57 ms
0.000 MB
Duration
1.57 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/h1.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.66 ms
0.172 MB
Duration
1.66 ms
Memory usage
0.172 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: date.volt
View
2.42 ms
0.001 MB
Duration
2.42 ms
Memory usage
0.001 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/blog/date.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.80 ms
0.165 MB
Duration
1.80 ms
Memory usage
0.165 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: annotation.volt
View
1.70 ms
0.000 MB
Duration
1.70 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/annotation.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.72 ms
0.175 MB
Duration
1.72 ms
Memory usage
0.175 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.80 ms
0.001 MB
Duration
1.80 ms
Memory usage
0.001 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.79 ms
0.015 MB
Duration
1.79 ms
Memory usage
0.015 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.82 ms
0.129 MB
Duration
1.82 ms
Memory usage
0.129 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.87 ms
0.146 MB
Duration
1.87 ms
Memory usage
0.146 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.72 ms
0.127 MB
Duration
1.72 ms
Memory usage
0.127 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.83 ms
0.145 MB
Duration
1.83 ms
Memory usage
0.145 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.80 ms
0.125 MB
Duration
1.80 ms
Memory usage
0.125 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.83 ms
0.001 MB
Duration
1.83 ms
Memory usage
0.001 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.83 ms
0.122 MB
Duration
1.83 ms
Memory usage
0.122 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.65 ms
0.140 MB
Duration
1.65 ms
Memory usage
0.140 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: description.volt
View
1.74 ms
0.136 MB
Duration
1.74 ms
Memory usage
0.136 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/description.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.81 ms
0.153 MB
Duration
1.81 ms
Memory usage
0.153 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.31 ms
0.001 MB
Duration
0.31 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIBlogAuthor-21cs
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.80 ms
0.147 MB
Duration
1.80 ms
Memory usage
0.147 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.30 ms
0.000 MB
Duration
0.30 ms
Memory usage
0.000 MB
0
UIAttachemts-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.66 ms
0.143 MB
Duration
1.66 ms
Memory usage
0.143 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.31 ms
0.008 MB
Duration
0.31 ms
Memory usage
0.008 MB
0
UIMediaImageList-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.75 ms
0.130 MB
Duration
1.75 ms
Memory usage
0.130 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: video.volt
View
1.65 ms
0.000 MB
Duration
1.65 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/video.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.64 ms
0.127 MB
Duration
1.64 ms
Memory usage
0.127 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: map.volt
View
1.71 ms
0.000 MB
Duration
1.71 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/map.volt
level
action
Eshopera\Mvc\View::render: section-container.volt
View
1.65 ms
0.138 MB
Duration
1.65 ms
Memory usage
0.138 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/block/section-container.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.28 ms
0.001 MB
Duration
0.28 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox1-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.17 ms
0.001 MB
Duration
0.17 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox2-cs
Eshopera\Mvc\View::render: contact-1col.volt
View
5.45 ms
0.000 MB
Duration
5.45 ms
Memory usage
0.000 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/form/contact-1col.volt
level
action
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.29 ms
0.001 MB
Duration
0.29 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox3 -cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.28 ms
0.003 MB
Duration
0.28 ms
Memory usage
0.003 MB
0
UIText-copyright-cs
Eshopera\Mvc\View::render: index.volt
View
10.15 ms
0.014 MB
Duration
10.15 ms
Memory usage
0.014 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/index.volt
level
main
Eshopera\Mvc\View::render: meta.volt
View
1.81 ms
0.001 MB
Duration
1.81 ms
Memory usage
0.001 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/meta.volt
level
main
Eshopera\Mvc\View::render: cookies.volt
View
1.85 ms
0.068 MB
Duration
1.85 ms
Memory usage
0.068 MB
view
/var/www/shared/app/eshopera/frontend/views/component/cookies.volt
level
main
Severity
Message

Request

SERVER
    array(34) {
 ["USER"]=>
 string(8) "www-data"
 ["HOME"]=>
 string(8) "/var/www"
 ["HTTP_ACCEPT_ENCODING"]=>
 string(4) "gzip"
 ["HTTP_CONNECTION"]=>
 string(10) "Keep-Alive"
 ["HTTP_HOST"]=>
 string(24) "delta.dev.dfmarketing.cz"
 ["HTTP_IF_MODIFIED_SINCE"]=>
 string(29) "Tue, 19 Feb 2019 21:02:03 CET"
 ["HTTP_ACCEPT_LANGUAGE"]=>
 string(14) "en-US,en;q=0.5"
 ["HTTP_ACCEPT"]=>
 string(63) "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8"
 ["HTTP_USER_AGENT"]=>
 string(40) "CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"
 ["REDIRECT_STATUS"]=>
 string(3) "200"
 ["SERVER_NAME"]=>
 string(24) "delta.dev.dfmarketing.cz"
 ["SERVER_PORT"]=>
 string(3) "443"
 ["SERVER_ADDR"]=>
 string(11) "10.3.97.141"
 ["REMOTE_PORT"]=>
 string(5) "48834"
 ["REMOTE_ADDR"]=>
 string(13) "18.212.239.56"
 ["SERVER_SOFTWARE"]=>
 string(12) "nginx/1.10.3"
 ["GATEWAY_INTERFACE"]=>
 string(7) "CGI/1.1"
 ["HTTPS"]=>
 string(2) "on"
 ["REQUEST_SCHEME"]=>
 string(5) "https"
 ["SERVER_PROTOCOL"]=>
 string(8) "HTTP/1.1"
 ["DOCUMENT_ROOT"]=>
 string(44) "/var/www/delta.dev.dfmarketing.cz/web/public"
 ["DOCUMENT_URI"]=>
 string(10) "/index.php"
 ["REQUEST_URI"]=>
 string(34) "/staze-z-londyna-aneb-mily-denicku"
 ["SCRIPT_NAME"]=>
 string(10) "/index.php"
 ["CONTENT_LENGTH"]=>
 string(0) ""
 ["CONTENT_TYPE"]=>
 string(0) ""
 ["REQUEST_METHOD"]=>
 string(3) "GET"
 ["QUERY_STRING"]=>
 string(40) "_url=/staze-z-londyna-aneb-mily-denicku&"
 ["SCRIPT_FILENAME"]=>
 string(54) "/var/www/delta.dev.dfmarketing.cz/web/public/index.php"
 ["PATH_INFO"]=>
 string(0) ""
 ["FCGI_ROLE"]=>
 string(9) "RESPONDER"
 ["PHP_SELF"]=>
 string(10) "/index.php"
 ["REQUEST_TIME_FLOAT"]=>
 float(1556240353.8018)
 ["REQUEST_TIME"]=>
 int(1556240353)
}
  
GET
    array(1) {
 ["_url"]=>
 string(34) "/staze-z-londyna-aneb-mily-denicku"
}
  
Command
Executions
Total Duration
Min
Max
Average
SELECT `Blog_PostsLang`.`id`, `Blog_PostsLang`.`lang`, `Blog_PostsLang`.`publish`, `Blog_PostsLang`.`name`, `Blog_PostsLang`.`nameB`, `Blog_PostsLang`.`heading`, `Blog_PostsLang`.`headingB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription`, `Blog_PostsLang`.`headingDescriptionB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6B`, `Blog_PostsLang`.`headingImages`, `Blog_PostsLang`.`headingImagesB`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachments`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachmentsB`, `Blog_PostsLang`.`headingVideo`, `Blog_PostsLang`.`headingVideoB`, `Blog_PostsLang`.`headingMap`, `Blog_PostsLang`.`headingMapB`, `Blog_PostsLang`.`headingForm`, `Blog_PostsLang`.`headingFormB`, `Blog_PostsLang`.`headingProducts`, `Blog_PostsLang`.`headingProductsB`, `Blog_PostsLang`.`annotation`, `Blog_PostsLang`.`annotationB`, `Blog_PostsLang`.`description`, `Blog_PostsLang`.`descriptionB`, `Blog_PostsLang`.`description2`, `Blog_PostsLang`.`description2B`, `Blog_PostsLang`.`description3`, `Blog_PostsLang`.`description3B`, `Blog_PostsLang`.`description4`, `Blog_PostsLang`.`description4B`, `Blog_PostsLang`.`description5`, `Blog_PostsLang`.`description5B`, `Blog_PostsLang`.`description6`, `Blog_PostsLang`.`description6B`, `Blog_PostsLang`.`descriptionMedia`, `Blog_PostsLang`.`description2Media`, `Blog_PostsLang`.`description3Media`, `Blog_PostsLang`.`description4Media`, `Blog_PostsLang`.`description5Media`, `Blog_PostsLang`.`description6Media`, `Blog_PostsLang`.`descriptionCss`, `Blog_PostsLang`.`description2Css`, `Blog_PostsLang`.`description3Css`, `Blog_PostsLang`.`description4Css`, `Blog_PostsLang`.`description5Css`, `Blog_PostsLang`.`description6Css`, `Blog_PostsLang`.`imagesFormat`, `Blog_PostsLang`.`video`, `Blog_PostsLang`.`map`, `Blog_PostsLang`.`title`, `Blog_PostsLang`.`metaDesc`, `Blog_PostsLang`.`metaKeywords`, `Blog_PostsLang`.`slug`, `Blog_PostsLang`.`formRecipient`, `Blog_PostsLang`.`formAnchor`, `Blog_PostsLang`.`formText`, `Blog_PostsLang`.`layout`, `Blog_PostsLang`.`template` FROM `Blog_PostsLang` WHERE `Blog_PostsLang`.`id` = :id AND `Blog_PostsLang`.`lang` = :lang LIMIT :APL0
1
2.54 ms
2.54 ms
2.54 ms
2.54 ms
0 ms
25 ms
50 ms
75 ms
100 ms
125 ms
150 ms
175 ms
Name
Component
Duration
Memory
Phalcon\Db\Adapter\Pdo\Mysql::query
Database
2.54 ms
0.076 MB
Duration
2.54 ms
Memory usage
0.076 MB
query
SELECT `Blog_PostsLang`.`id`, `Blog_PostsLang`.`lang`, `Blog_PostsLang`.`publish`, `Blog_PostsLang`.`name`, `Blog_PostsLang`.`nameB`, `Blog_PostsLang`.`heading`, `Blog_PostsLang`.`headingB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription`, `Blog_PostsLang`.`headingDescriptionB`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription2B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription3B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription4B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription5B`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6`, `Blog_PostsLang`.`headingDescription6B`, `Blog_PostsLang`.`headingImages`, `Blog_PostsLang`.`headingImagesB`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachments`, `Blog_PostsLang`.`headingAttachmentsB`, `Blog_PostsLang`.`headingVideo`, `Blog_PostsLang`.`headingVideoB`, `Blog_PostsLang`.`headingMap`, `Blog_PostsLang`.`headingMapB`, `Blog_PostsLang`.`headingForm`, `Blog_PostsLang`.`headingFormB`, `Blog_PostsLang`.`headingProducts`, `Blog_PostsLang`.`headingProductsB`, `Blog_PostsLang`.`annotation`, `Blog_PostsLang`.`annotationB`, `Blog_PostsLang`.`description`, `Blog_PostsLang`.`descriptionB`, `Blog_PostsLang`.`description2`, `Blog_PostsLang`.`description2B`, `Blog_PostsLang`.`description3`, `Blog_PostsLang`.`description3B`, `Blog_PostsLang`.`description4`, `Blog_PostsLang`.`description4B`, `Blog_PostsLang`.`description5`, `Blog_PostsLang`.`description5B`, `Blog_PostsLang`.`description6`, `Blog_PostsLang`.`description6B`, `Blog_PostsLang`.`descriptionMedia`, `Blog_PostsLang`.`description2Media`, `Blog_PostsLang`.`description3Media`, `Blog_PostsLang`.`description4Media`, `Blog_PostsLang`.`description5Media`, `Blog_PostsLang`.`description6Media`, `Blog_PostsLang`.`descriptionCss`, `Blog_PostsLang`.`description2Css`, `Blog_PostsLang`.`description3Css`, `Blog_PostsLang`.`description4Css`, `Blog_PostsLang`.`description5Css`, `Blog_PostsLang`.`description6Css`, `Blog_PostsLang`.`imagesFormat`, `Blog_PostsLang`.`video`, `Blog_PostsLang`.`map`, `Blog_PostsLang`.`title`, `Blog_PostsLang`.`metaDesc`, `Blog_PostsLang`.`metaKeywords`, `Blog_PostsLang`.`slug`, `Blog_PostsLang`.`formRecipient`, `Blog_PostsLang`.`formAnchor`, `Blog_PostsLang`.`formText`, `Blog_PostsLang`.`layout`, `Blog_PostsLang`.`template` FROM `Blog_PostsLang` WHERE `Blog_PostsLang`.`id` = :id AND `Blog_PostsLang`.`lang` = :lang LIMIT :APL0
params
    array(3) {
 ["id"]=>
 string(2) "21"
 ["lang"]=>
 string(2) "cs"
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
bindTypes
    array(1) {
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
database
delta_test
SELECT `Blog_Posts`.`id`, `Blog_Posts`.`tsCreated`, `Blog_Posts`.`tsUpdated`, `Blog_Posts`.`authorsId`, `Blog_Posts`.`top`, `Blog_Posts`.`_trash`, `Blog_Posts`.`publishDate`, `Blog_Posts`.`publishFrom`, `Blog_Posts`.`publishTo`, `Blog_Posts`.`formsId` FROM `Blog_Posts` WHERE `Blog_Posts`.`id` = :APR0 LIMIT :APL0
1
1.26 ms
1.26 ms
1.26 ms
1.26 ms
0 ms
25 ms
50 ms
75 ms
100 ms
125 ms
150 ms
175 ms
Name
Component
Duration
Memory
Phalcon\Db\Adapter\Pdo\Mysql::query
Database
1.26 ms
0.023 MB
Duration
1.26 ms
Memory usage
0.023 MB
query
SELECT `Blog_Posts`.`id`, `Blog_Posts`.`tsCreated`, `Blog_Posts`.`tsUpdated`, `Blog_Posts`.`authorsId`, `Blog_Posts`.`top`, `Blog_Posts`.`_trash`, `Blog_Posts`.`publishDate`, `Blog_Posts`.`publishFrom`, `Blog_Posts`.`publishTo`, `Blog_Posts`.`formsId` FROM `Blog_Posts` WHERE `Blog_Posts`.`id` = :APR0 LIMIT :APL0
params
    array(2) {
 ["APR0"]=>
 string(2) "21"
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
bindTypes
    array(1) {
 ["APL0"]=>
 int(1)
}
  
database
delta_test
Command
Executions
Total Duration
Min
Max
Average
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
16
8.81 ms
0.17 ms
3.25 ms
0.55 ms
0 ms
25 ms
50 ms
75 ms
100 ms
125 ms
150 ms
175 ms
Name
Component
Duration
Memory
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
1.00 ms
0.002 MB
Duration
1.00 ms
Memory usage
0.002 MB
0
cs-route-staze-z-londyna-aneb-mily-denicku
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
3.25 ms
0.109 MB
Duration
3.25 ms
Memory usage
0.109 MB
0
StaticPageConnect-blog-cs
1
          int(3600)
        
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
1.08 ms
0.128 MB
Duration
1.08 ms
Memory usage
0.128 MB
0
StaticPage-cs-
1
          int(3600)
        
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.19 ms
0.003 MB
Duration
0.19 ms
Memory usage
0.003 MB
0
UIMenu-navi-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.26 ms
0.001 MB
Duration
0.26 ms
Memory usage
0.001 MB
0
fe-domains
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.33 ms
0.008 MB
Duration
0.33 ms
Memory usage
0.008 MB
0
UIMenu-main-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.29 ms
0.001 MB
Duration
0.29 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIBlogNewsticker-4cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.30 ms
0.001 MB
Duration
0.30 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIMediaTopImage-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.31 ms
0.001 MB
Duration
0.31 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIBlogAuthor-21cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.30 ms
0.000 MB
Duration
0.30 ms
Memory usage
0.000 MB
0
UIAttachemts-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.31 ms
0.008 MB
Duration
0.31 ms
Memory usage
0.008 MB
0
UIMediaImageList-Eshopera-Models-Blog-Posts-21cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.28 ms
0.001 MB
Duration
0.28 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox1-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.17 ms
0.001 MB
Duration
0.17 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox2-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.29 ms
0.001 MB
Duration
0.29 ms
Memory usage
0.001 MB
0
UIText-footerBox3 -cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.28 ms
0.003 MB
Duration
0.28 ms
Memory usage
0.003 MB
0
UIText-copyright-cs
Eshopera\Cache\Backend\Redis::get
Cache Redis
0.28 ms
0.003 MB
Duration
0.28 ms
Memory usage
0.003 MB
0
UIText-copyright-cs