Odborníci z praxe

Snažíme se, aby na naší škole měli silné zastoupení i odborníci z praxe. "Pedagogické dozory" na chodbách sice nedrží, ale studentům mohou v jejich profesní kariéře pomoci někdy až neuvěřitelně.

Programování - parketa Unicornu, největší české softwarové firmy

Unicorn stál u úplného zrodu našeho studijního oboru Informační technologie a už od samých začátků vždy někdo z jejich programátorů na naší škole přímo vyučoval. Po několika letech jsme dospěli asi k ideálnímu stavu, kdy první dva ročníky programování učí "opravdový učitel" a poslední dva ročníky programátor z praxe. Ze začátku je totiž daleko důležitější propracovaný pedagogický přístup, trpělivé vysvětlování a postupné budování pyramidy vědomostí. Naopak ve vyšších ročnících nabírá čím dál více na důležitosti neoddiskutovatelná hluboká odbornost profesionálů. A normální učitel prostě nemá v týdnu čas na to, aby se dalších 40 hodin aktivně zabýval těmi nejnovějšími technologiemi.

Vlaďka Janů

Paní učitelka Vlaďka Janů je programátorka Unicornu od roku 2014. Na naší škole učí předmět Cvičení z programování ve 3. a 4. ročníku. Navíc vede seminář k maturitním projektům. Zde je její profil na LinkedIn.

Počítačová grafika - na to máme eBRÁNU

Se společností eBRÁNA spolupracujeme od roku 2012. Stáli u zrodu předmětu Internetový marketing (dříve dokonce samostatného zaměření). Jednu dobu u nás učili dokonce jejich 3 zaměstnanci včetně jejich generálního ředitele pana Jiřího Janků. 

Lukáš Faltus

Pan učitel Faltus pracuje v eBRÁNĚ na pozici senior grafika. Na naší škole učí od roku 2017 a učí předmět Cvičení z počítačové grafiky ve 4. ročníku, kde také vede seminář k maturitním projektům. Zde najdete jeho profil na Facebooku. Do eBRÁNY na stáže k panu Faltusovi chodí nasávat praktické zkušenosti také náš pan učitel Zerzán.

 

Kroužky

Další profíky se snažíme sehnat i na vedení kroužků.

Kroužek videa - Richard Brun z České televize

Od září 2018 jsme zavedli kroužek videa a vede ho kameraman a střihač ČT Richard Brun. Je to naprostá paráda, když můžete zaměstnávat takovéto lidi. Zde je jeho profil na LinkedIn.

Kroužek fotografování a počítačové grafiky - Jan Jirásek

Fotokroužek nám vede Jan Jirásek, známý pardubický fotograf. Webové stránky s jeho prací můžete nalézt zde: www.janjirasek.eu

...